WhatsApp, sesli mesajlar için otomatik silme özelliğini test ediyor.

0 Paylaşım

WhatsApp, Android kullanıcılarına passkey ve otomatik silinen sesli mesaj özellikleri sunuyor. Ayrıca, ilerleyen dönemlerde ilk iPad uygulaması üzerinde çalışmalar yapıyor.

Geçtiğimiz haftanın başında WhatsApp’ın Android kullanıcılarına passkey özelliğini sunmaya başladığını size aktarmıştık. Bugün ise WhatsApp, platformuna yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

WABetaInfo’nun haberine göre, WhatsApp şu anda beta sürümünü kullanan kullanıcılara, kendiliğinden silinen sesli mesajlar gönderme özelliğini ekliyor. Bu özellik, gönderilen sesli mesajların alıcı tarafından dinlendikten sonra otomatik olarak silinmesini sağlıyor. Kendiliğinden silinen sesli mesajlar, uygulamaya eklenen bir gizlilik ve güvenlik artırıcı özellik olarak dikkat çekiyor.

Ayrıca, WhatsApp’ın yakın gelecekte ilk iPad uygulaması üzerinde çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Bu, WhatsApp kullanıcılarının farklı platformlarda daha fazla erişim sağlamalarına olanak tanıyacak önemli bir adım olabilir.

Söz konusu özellik, “Bir Kez Görüntüle” adı verilen özellikle benzer şekilde çalışıyor. “Bir Kez Görüntüle” özelliği etkinleştirildiğinde, gönderilen fotoğraf veya video alıcı tarafından bir kez görüntülendikten sonra otomatik olarak siliniyor. İçerik, geçici bir süre için mevcut oluyor ve daha sonra erişilemez hale geliyor.

Sesli mesajlar için sunulan benzer bir çözüm, bu yeni özelliği kullanmanız durumunda sesli mesajların sadece bir kez dinlendikten sonra otomatik olarak silinmesini sağlıyor.

Ne yazık ki, bu özelliğin ne zaman genel kullanıma sunulacağına dair henüz bir bilgi bulunmamaktadır. Ayrıca, Passkey’ler ve kendiliğinden silinen sesli mesajlarının yanı sıra, WhatsApp’ın ilk kez bir iPad uygulaması üzerinde çalıştığını da ekleyelim. Şu anda beta aşamasında olan bu iPad uygulaması, kullanıcıların WhatsApp hesaplarını telefonlarıyla eşleştirerek tableti üzerinde kullanmalarına olanak tanıyacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir