WhatsApp, Android Kullanıcılarına “Passkey” Özelliği Sunmaya Başlıyacak…

0 Paylaşım

WhatsApp, Android kullanıcıları için güvensiz ve rahatsız edici SMS ile gerçekleştirilen iki faktörlü kimlik doğrulamaya alternatif bir güvenlik özelliği sunuyor. Bu yeni özellik, WhatsApp kullanıcılarına hesaplarına erişim ve kilidini açma işlemlerini cihazlarının yüz tanıma, parmak izi veya pin güvenliği ile gerçekleştirmelerine imkan tanıyor.

Bu güncelleme, Google’ın kullanıcılarına geçiş anahtarları (passkey) oluşturmayı önermesinin ardından geliyor. Passkey özelliği daha önce WhatsApp tarafından beta sürümünde test ediliyordu, ancak şimdi Android kullanıcılarına sunuluyor. iOS cihazlarında bu özelliğin kullanılabilirliği hakkında henüz bir bilgi yok, ancak Android kullanıcılarına destek önümüzdeki haftalarda sunulacak.

WhatsApp’ın bu geçiş anahtarını eklemesi, kullanıcıların şifrelerini ezberlemelerine gerek kalmadan hesaplarına daha güvenli bir şekilde erişmelerine yardımcı oluyor. Bu güncelleme, güçlü şifre alışkanlıklarına sahip olanlarla beraber şifrelerini hala “12345” gibi basit şifrelerle ayarlayanlar için işleri daha kolay ve güvenli hale getiriyor.

WhatsApp’ın Android kullanıcılarına şifresiz geçiş anahtarları sunması, hesap güvenliğini artırıyor ve kullanıcıların daha güçlü kimlik doğrulama yöntemlerini kullanmalarına olanak tanıyor, geleneksel şifrelerin güvensizliği ve kullanım zorluğu sorunlarını çözüyor.

WhatsApp, daha önce 8 Haziran’da WhatsApp Kanallar özelliğini tanıtarak kullanıcı deneyimini geliştirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir