Tim Cook, Apple’ın her yıl yeni iPhone üretme nedenini açıklıyor.

0 Paylaşım
  • Apple, iPhone 15 serisini yeni piyasaya sürdü ve bir sonraki iPhone hakkında dedikodular zaten dolaşıyor. iPhone etrafındaki sürekli ilgi göz önüne alındığında, Cupertino merkezli teknoloji devinin CEO’su kısa bir röportaj verdi. Apple’ın CEO’su Tim Cook, şirketin neden her yıl yeni iPhone’lar ürettiği, iPhone’un önümüzdeki birkaç on yıl içinde nasıl olacağı ve Cook’un çevreye kişisel olarak nasıl yardımcı olduğu hakkında konuştu. İşte dünyanın en değerli teknoloji şirketinin CEO’sunun röportajda söyledikleri:
  • Her Yıl Yeni iPhone Üretmek: “İsteyen İnsanlar İçin Harika Bir Şey”
  • Şirketin neden her yıl yeni iPhone ürettiği sorulduğunda, giriş seviyesi iPhone’ların artan bir şekilde benzer hale geldiği göz önüne alındığında, CEO, “İsteyen insanlar için her yıl bir iPhone sahibi olmak harika bir şey” dedi.
  • Ayrıca, Cook, eski iPhone’larını yeni bir iPhone için nakit indirim karşılığında kullanıcıların eski iPhone’larının değerini sunan takas teklifleri sağladıklarını açıkladı. Eski iPhone’larla ne yaptıklarını açıklayan Cook, “Eğer telefon hâlâ çalışıyorsa, o telefonu yeniden satıyoruz.” Telefon çalışmıyorsa, şirket, malzemeleri geri dönüştürmek ve yeni iPhone’lar yapmak için daha fazla yol bulur.
  • iPhone 15 Pro
  • Apple’ın CEO’su ayrıca iPhone’ların birkaç on yıl sonra karbon nötr olacağına inanıyor. Çevreye kişisel olarak nasıl yardımcı olduğu sorulduğunda Cook, elektrikli bir araba kullanmayı tercih ettiğini, plastik ve plastik şişelerden kaçınmaya çalıştığını ve geri dönüştürme ve kompost yapmaya çalıştığını belirtti. Cook’un yaptığı her ne olursa olsun, düşük bir karbon ayak izi koruma yolunda çaba göstermeye çalışıyor.
  • Son zamanlarda iPhone 16 serisi hakkında bazı dedikodular duyduk. Analistler, iPhone 16 serisinin daha hızlı bir 5G modem, Wi-Fi 7 ve iPhone 16 Pro’da yeni bir ultra geniş sensör dahil olmak üzere bazı önemli değişikliklerle geleceğine inanıyorlar. Ayrıca, yaklaşan iPhone’ların mevcut seriden biraz daha büyük olabileceği söyleniyor. Ancak, iPhone 16 hakkında konuşmak için hâlâ çok erken.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir