Amazon, Ücretsiz Oyun Dağıtımına Daha Fazla Yatırım Yapabilmek İçin 180 Kişiyi İşten Çıkaracak

0 Paylaşım

Teknoloji devi Amazon, Amazon Prime üyelerine sunulan ücretsiz oyunlar ve oyun içeriklerine daha fazla odaklanmak adına bir dizi değişiklik yapacak. Şirket, Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann’ın çalışanlara ilettiği bir notla, oyun departmanından 180’den fazla kişinin işine son verileceğini duyurdu. Bununla birlikte, Twitch platformundaki Crown kanalı da kapatılacak. Ayrıca, Game Growth adı altındaki oyun pazarlama girişimi sonlandırılacak. Amazon, Prime Gaming üzerinden sunulan ücretsiz oyunlar ve oyun içi içeriklere odaklanarak, oyun üreticileri ve yayıncılarından ziyade doğrudan oyunculara yönelecek.

“Christoph Hartmann’ın paylaştığı notta, ekiplerin Crown Channel’da ve Game Growth ile yaptıkları çalışmaları övdü. Ancak, detaylı bir değerlendirmenin ardından, şirketin kaynaklarını oyunculara odaklanmaya yönlendirmesi gerektiği ortaya çıktı. Hartmann, oyuncuların en büyük isteğinin her ay yeni oyunlara erişmek olduğunu belirtti ve Prime içeriklerinde bu odak noktasına yöneleceklerini vurguladı. Bu değişikliklerle birlikte Nisan ayında olduğu gibi, Amazon oyun bölümünden 100 çalışanı daha işten çıkarmıştı.

Oyun departmanındaki değişikliklerin yanı sıra, Amazon’un Gülümseten Kasım kampanyası da devam ediyor. 30 Kasım’a kadar sürecek olan bu kampanya kapsamında birçok üründe indirimler sunulmakta. Ayrıca, Amazon Prime üyeleri bu ay içerisinde Rage 2, Doom 3 gibi oyunları ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleyebilme imkanına sahipler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir